כבר 13 שנים שאני מלווה נשים בהיריון בשיעורי היוגה, חלקן תרגלו יוגה בעבר וחלקן נחשפו לראשונה ליוגה בתקופת ההיריון. מסקנה אחת ברורה יש לי מהניסיון שצברתי: תרגול יוגה יכול להועיל מאוד לנשים בתקופת ההיריון!


כאשר התרגול נעשה ללא התייחסות ממוקדת-היריון הוא עלול לגרום נזק ואף להפריע למהלך הלידה ולעכב אותה.

כבר נתקלתי בתלמידות שחוו בקע בשרירי הבטן בגלל תרגול אינטנסיבי של ויניאסות - בייחוד בגלל החזרה הרפטטיבית על תנוחת האורדווה מוקאה שוואנאסנה;

תלמידות שהחלו לחוש לחצים באזור העצה, התעלמו מכך והמשיכו בתרגול ולבסוף סיימו את ההיריון עם סימפיזיוליזיס – כאבים כרוניים במצבים של תנועה א-סימטרית באגן שנמשכו גם אחרי הלידה;

תלמידות שתרגלו באדיקות פילאטיס במהלך ההיריון והגיעו לחודש תשיעי כשהעובר נמצא במנח עכוז רק בגלל שהן לא קיבלו הנחיות להתרחבות והרפיה, מה שהקטין משמעותית את חלל האגן ובכך מנע מהעובר יכולת להתהפך; 


 ואלו הן רק חלק מהתופעות שבהן אני נתקלת מדי יום בשיעורי היוגה.


כאשר מגיעה אלי תלמידה במצב אקוטי של בעיה, מיד אני שולחת אותה ליעל שוראקי לטיפול אוסטאופתי – יעל עובדת על שחרור הרצועות באגן ומיקום נכון יותר של הרחם (אמנם לוקח זמן להזמין תור, אבל ליעל חולשה ליוגיות ולכן בסוף תמיד נמצא בעבורן פתרון).


לאחר הטיפול אצל יעל אנו מבססות עבודה על יהאוסטאופטיה האורוגניקולוגית בעיות נפוצות בהריון ולאחר הלידה, יציבה נכונה ובריאה, כך שאם הצלחנו לטפל בזמן במנח השלד, הכאבים נחלשים ולאט-לאט נעלמים, והתלמידה ההריונית מגיעה ללידה במנח יציב ובריא, שמאפשר לה לעבור לידה פיזיולוגית טובה. יעל טוענת שאם מתרגלים יוגה בצורה לא נכונה, עלולים לסבול מכאבים כאלו, ויחד אנחנו מבינות שהיוגה עלולה ליצור גם פציעות. אבל אם מקפידים על העקרונות ליציבה ולנשימה בריאות, היוגה יכולה לחולל ריפוי והחלמה.


בעבורי כמורה, הגישה שהייתה נפוצה בדור הקודם של "לעשות הכל כרגיל, להקשיב ליכולת שלך ולהימנע מפיתולים ומתנוחות הפוכות" אינה מספקת ואף משדרת חוסר מקצועיות מאחר שהיא לא נכונה. בשבילי ובשביל תלמידות רבות שמתרגלות יוגה כדרך חיים, היוגה אמורה לשמש כלי משמעותי ואפקטיבי לריפוי ולהתכוננות פיזית ונפשית ללידה.בשנה האחרונה לקחתי על עצמי משימה להפיץ את הידע למורים ולמורות שעובדים עם נשים בתקופת ההיריון. חקרתי בשדות נוספים הקשורים להיריון ותרגול פיזי עם קולגות מתחום היוגה, האוסטאופתיה, הפיזיותרפיה והמיילדות, וגיבשתי את ההבנות לכדי סילבוס אקדמי. העברתי השתלמויות מקצועיות בנושא, לבד וגם יחד עם יעל שוראקי ,לימדתי קורסים פרטיים למורות ליוגה ופילאטיס ולפיזיותרפיסטיות, הכנתי מורות ותיקות ליוגה ללידה ואף סייעתי להן לבנות סיקוונס לתרגול עצמי בהתאם ליכולתן הפיזית הגבוהה.


אז למה בעצם אני כותבת לך?
אם הנושא קרוב ללבך, אם בשיעורים שלך משתתפות נשים בהיריון, אם את סקרנית ללמוד למען הנשים שאת פוגשת בשיעורים ולהתמקצע בנושא זה, אני מזמינה אותך להצטרף אלי להשתלמות.

ההשתלמות תתקיים בימי שלישי בין השעות 11:00-14:00
10 מפגשים בני שלוש שעות מיד אחרי החגים

כל מפגש כולל תרגול משותף– תרגול תומך הריון בהתאם לנושא + לימוד חומר עיוני.

הנושאים הנלמדים:
דגשים בריאים ונכונים לתרגול יוגה בהריון ואחרי לידה.
יוגה לנשים בהריון- רצפים מותאמים לתרגול בהריון , כולל רצפים לטיפול בבעיות.
תרגול לאחר לידה – בניית רצף תרגול לשיקום הגוף לאחר לידה.
מודיפיקציות ושימוש באביזרים בתרגול יוגה בהריון.
פתולוגיות ובעיות נפוצות בשלד ובשרירים – אוסטאופתיה בריאה של גוף האישה.
אנטומיה ופיזיולוגיה יישומית של גוף האישה בהריון ואחרי לידה.
אומנות ההרפיה – הכנה ללידה בעזרת תרגול יוגה.

בנוסף אלי ילמדו בהשתלמות עוד שתי מרצות ונשות מקצוע מעולות:
יעל שוראקי תלמד אותנו פתולוגיות נפוצות בהריון ודגשים לתרגול נכון
ורעות עמיאל תלמד אותנו אנטומיה ופיזיולוגיה יישומית בגוף האישה בהריון ואחרי לידה.


המשתפים בקורס נדרשים לצפות בשיעורי יוגה להריון, להגיש עבודה מסכמת ודוחות צפייה בשיעורים.

הקורס מיועדת למורים ליוגה ולמטפלים מתחום התנועה וההשתתפות מותנת בראיון קבלה אישי .

לפרטים נוספים את מוזמנת ליצור קשר 050-2162166
ואפשר גם לשלוח מייל: צור קשר

רויטל דהן שבח.

 
סימפיזיוליזיס בהריון -יוגה
טואול הקמת אתרי אינטרנט