שמחים לעדכן אתכם שאחרי החגים מתחילים ויניאסה בנוסף למערכת הקבועה.

השתלמות למורים ליוגה : 
עקרונות היציבה הנכונה והתרגול לנשים בהריון ואחרי לידה .

הקורס יפתח ב5 לינואר 2021 והפעם במתכונת המשלבת זום 
 ההשתלמות מיועדת למורים מוסמכים ליוגה ולאנשי מקצוע להם הסמכה מוקדמת להוראת פעילות פיזית. הסטודיו ליוגה בסביון מזמין אתכם מורים ליוגה, לפילטיס ופיזיותרפיסטים להשתלמות בנושא יוגה לנשים בהריון .   ההשתלמות נבנתה כך שתוכלו לשלב נשים   בהריון ולאחר לידה בשיעורים אותם אתם מקיימים בצורה מקצועית אחראית ובריאה.

ההשתלמות תקנה כלים מעשיים מעולמות היוגה וההכנה ללידה לתרגול פיזי של נשים בהריון ולאחר לידה. נקבל טכניקות מעשיות לעבודה עם נשים בהריון , נלמד את העקרונות לביסוס יציבה נכונה אצל נשים בהריון ונבין כיצד עליהן לתרגל וממה עליהן להמנע על מנת לשמור את מבנה האגן שלהן יציב ו"בריא" להן ולהריון שבגופן.  

ההשתלמות תועבר על ידי רויטל דהן שבח, מורה ליוגה לנשים בהריון , מדריכת הכנה ללידה ומלווה תהליכי הריון ולידה. בנוסף תלמד בהשתלמות על הצד הרפואי ועל הטיפול הפיזיוטרפיסטי והתרגול הבריא והנכון לנשים אחרי לידה  פיזיולוגית וקיסרית. 

את ההשתלמות תלווה 
רעות עמיאל- פיזיוטרפיסטית שיקומית ופיזיוטרפיסטית של רצפת האגן המטפלת בנשים במסגרת קופת חולים כללית ןבקליניקה פרטית בהרצליה.
רעות תלמש אותנו על האנטומיה והפיזיולוגיה היישומית בהריון ואחרי לידה, תלמד אותנו לזהות פתולוגיות כגון בקע, הפרדות סימפיזיוליזיס ותבנה איתנו מערכי תירגול פיזיוטרפסטים שיקומיים לנשים בהריון ואחרי לידה.


בהשתלמות נלמד כיצד בעזרת תרגול בריא אנחנו יכולות  לעזור לתלמידות להתמודד ולרפא בעיות נפוצות בהריון. בעיות  תפקודיות של האישה ההרה כמו סימפיזיוליזיס, סיאטיקה, נפיחויות בגוף, בקע בבטן, רהחלמת צלקת לאחר ניתוח קיסרי, טחורים, כאבים בזנב בקעים,  קוקסידיניה, דיאסטזיס , בקעים למינהם ועוד.  רעות עמיאל- פיזיוטרפיסטית בקופת חולים כללית במסגרת שיקומית ופיזיוטרפיסטית של רצפת האגן. בנוסף רעות מדריכת פעילויות לנשים בהריון במסגרת קופת החולים, משלבת בעבודתה כלים מעולם היוגה ויוצרת שינוי תפיסתי אצל נשים רבות אותן היא פוגשת במסגרת עבודתה, תפיסתה המיוחדת משלבת בין הפיזיוטרפיה ליוגה עוזרת לנשים רבות לשקם את עצמן ללא צורך במערכת הרפואית בעזרת תרגול יציבה נכונה.  

הקורס מורכב מ15 מפגשים בני 3 שעות שיתקיים בימי חמישי בסטודיו ליוגה בסביון 11:00-13:00


מה חשוב עוד שתדעו: 


* הקבלה להשתלמות מותנת בראיון קבלה אישי , יתקבלו רק מורים להם ניסיון בהוראה.

** קבלת תעודת ההשתתפות בקורס מחייבת עבודת גמר ,צפייה בשיעורי יוגה לנשים בהריון ואסיסטינג בשיעורים של רויטל לנשים בהריון המתקיימים בסביון או באלהיוגה בנמל. המשתתפים לא יקבלו תעודה עד שלא יושלמו כל מטלות הקורס.

*** בשונה מקורסים נוספים למורים ליוגה בהשתלמות שלנו יש גם תלמידות בהריון שיהיו למעשה "דוגמניות" ונחווה יחד איתן את התרגול


לשאלות מקצועיות לפרטים והרשמה: רויטל 050-2162166

התכנים הנילמדים:

 • עקרונות לתרגול בריא והנחייה נכונה בתרגול פיזי של נשים בהריון.
 • יציבה נכונה ובריאה לגוף האישה בהריון ולאחר לידה.
 • עשי ואל תעשי בתרגול לנשים בהריון  .
 • האפשרויות לשילוב תלמידות בהריון בקבוצה שאינה של נשים בהריון- שאלון איבחון
 • בניית רצפי תרגול לתקופת ההריון.
 • התאמת התנוחות בתרגול היוגה לנשים בהריון
 • האוסטאופטיה האורוגניקולוגית בעיות נפוצות בהריון ולאחר הלידה. 

 • בעיות נפוצות בהריון בעיות   תפקודיות של האשה ההרה כמו סימפיזיוליזיס, טחורים, כאבים בזנב בקעים,  קוקסידיניה, דיאסטזיס  , בקעים למינהם ועוד.
 • שימוש באביזרים כגורם תומך בתקופת ההריון.
 • תרגול בריא עם רצפת האגן בתקופת ההריון ולאחר לידה.
 • עקרונות לתירגול בתקופה שלאחר הלידה.
 • תירגול עם בקע בבטן- בהריון ולאחר לידה
 • עקרונות הלידה הפיזיולוגית ותרגול יוגה בלידה 


אני שמחה להזמינכם להצטרף אלינו להשתלמות ויחד להפוך להיות מורים מקצועיים הרבה יותר , נשים בהריון מצטרפות לשיעורי יוגה ופילטיס ויש להן אמון מלא ביוגה ולכן עלינו ללמוד ולהתפתח ברמה המקצועית גם בתחום זה:  
כ  בר 13 שנים שאני מלווה נשים בהיריון בשיעורי היוגה, חלקן תרגלו יוגה בעבר וחלקן נחשפו לראשונה ליוגה בתקופת ההיריון. מסקנה אחת ברורה יש לי מהניסיון שצברתי: תרגול יוגה יכול להועיל מאוד לנשים בתקופת ההיריון!


כאשר התרגול נעשה ללא התייחסות ממוקדת-היריון הוא עלול לגרום נזק ואף להפריע למהלך הלידה ולעכב אותה.

כבר נתקלתי בתלמידות שחוו בקע בשרירי הבטן בגלל תרגול אינטנסיבי של ויניאסות - בייחוד בגלל החזרה הרפטטיבית על תנוחת האורדווה מוקאה שוואנאסנה;

תלמידות שהחלו לחוש לחצים באזור העצה, התעלמו מכך והמשיכו בתרגול ולבסוף סיימו את ההיריון עם סימפיזיוליזיס – כאבים כרוניים במצבים של תנועה א-סימטרית באגן שנמשכו גם אחרי הלידה;

תלמידות שתרגלו באדיקות פילאטיס במהלך ההיריון והגיעו לחודש תשיעי כשהעובר נמצא במנח עכוז רק בגלל שהן לא קיבלו הנחיות להתרחבות והרפיה, מה שהקטין משמעותית את חלל האגן ובכך מנע מהעובר יכולת להתהפך;  

אם הנושא מעניין אותך כנסי לקרוא עוד:  


השתלמות למורים ליוגה - עקרונות היציבה הבריאה עבור נשים בהריון עם רויטל דהן שבח ויעל שוראקי  

בהמשך יתקיים יום עיון עם רויטל ויעל שוראקי כדי ללמד אותנו את עקרונות האוסטאופטיה האורוגניקולוגית בעיות נפוצות בהריון ולאחר הלידה. 


(בתשלום נפרד) 

יעל שוראקי דנן 
- פיזיותרפיסטית מוסמכת, מומחית לאוסטיאופתיה אורוגינקולוגית, פוגשת בקליניקה שלה עשרות נשים פיתחה יחד עם קלוד אמסלם את הגישה OSTEO-BIRTH - הכנה ללידה מודעת בהתאמה אישית. מתמקדת בעיקר בטיפול בנשים הסובלות מהפרעות תפקודיות של קרקעית האגן וחלל הבטן, עובדת בעיקר בטכניקות הלקוחות מהרפואה האוסטיאופתית ומאמינה בטיפול רב רובדי גוף/נפש. 


רקע מקצועי רויטל דהן שבח

רויטל דהן שבח מורה מוסמכת ומוערכת להוראת יוגה ,מתמחה בהוראת איינגאר יוגה(אינדרודקטורי 1) ובנוסף משלבת פאן אחר לחלוטין בהוראתה לנשים בהריון. בהוראת היוגה להריון משלבת רויטל בין הידע האינגריסטי המדוייק לגבי היציבה הנכונה והבריאה לגוף ובין הידע הנשי הקדום של עולם ההריון והלידה- חשיבה הכרתית, מודעות לנשימה, תנועה ועקרונות הלידה הפיזיולוגית וההכנה ללידה. רויטל היא מדריכת הכנה מוסמכת מטעם בית החולים לניאדו ובוגרת קורס "ההוליסטיות " שחל גילה רונאל וקורס Spin It Baby. תלמידותיה מספרות על חווית תרגול מיוחדת המשלבת בין רוח היוגה לבין הפרקטיקה המעשית כהכנה ללידה. רויטל מלמדת בסטודיו ליוגה בסביון ובאלהיוגה בנמל ובעבר לימדה גם בדיאדה ובפראנה יוגה בתל אביב. רויטל היא תלמידתן של מירה ארצי פדן, ושל גילה רונאל ואירית פלקוביץ ומלווה בעשור האחרון נשים בהריון להכנה יוגית, פיזיולוגית ובריאה ללידה. 

טכניקת ההוראה של רויטל ביוגה להריון משלבת בין יציבה בריאה ונכונה ובין תרגול של חיזוק והרפייה של רצפת האגן כהכנה ללידה. גישתה מוכיחה את עצמה והתלמידות מעידות על תרגול היוגה כגורם המשמעותי ביותר שליווה ותמך בהן בהריון ובלידה. שיעור היוגה בנוסף ליתרונותיו הפיזיים הופך להיות מרחב לצמיחה והתפתחות אישית וגם תרגול כהכנה ללידה .מורים ליוגה ומדריכים לפעילות פיזית הפוגשים נשים בהריון בעבודתם מוזמנים לבוא וללמוד את שיטת ההוראה היחודית לרויטל.


קצת עלי

"למי שלא מכיר אותי נעים מאוד, מי אני? תלמידה ניצחית ליוגה ומורה שמלמדת יוגה באהבה. אני מלמדת יוגה כבר 13 שנים ויוגה עבורי היא דרך אינסופית. התחלתי בהוראת שיווננדה יוגה, אחר כך המשכתי בדרכו ששל דסיקאצ'ר בהוראת הויני יוגה והויניאסה לאחר ההריון הראשון הבנתי שהיציבה והיציבות מאוד משמעותיים בתרגול היוגה שלי ואז גיליתי את הקסם שבתרגול איינגאר יוגה . אני בוגרת קורס מורות לנשים בהריון של מירה ארצי פדן, הוסמכתי ולמדתי בקורס המורים להוראת איינגאר יוגה אצל גבי דורון ,בהודו למדתי קורס יוגה לנשים בהריון בבית הספר יוגה וידיה דאם, ואת אומנות ההכנה ללידה למדתי בבית הספר מאמאלדת של גילה ר ונאל ואירית פלקוביץ בבית החולים לניאדו. חוויתי שני הריונות ולידות מדהימים ואת העוצמה המדהימה שחשתי בהריון ובלידה השגתי בזכות היוגה. היוגה מלווה אותי ביום יום בעשרים השנים האחרונות , החיבור לנשיות ולשינויים במחזוריות האישה מעסיקים אותי ומעצימים אותי בהוראה ובחיי האישיים. החלטתי לבנות את ההשתלמות הנוכחית לאחר שנוכחתי שמורים רבים ליוגה ממשיכים ללמד נשים בהריון בשיעורים הרגילים ולמעשה פוגעים בתלמידות בגלל חוסר ידיעה .מבחינתי אווידייה- בורות , אינה פותרת אותנו מהמשך ההתפתחות האישית והמקצועית שלנו ולכן אני מזמינה אתכם ואתכן מורים ומורות ליוגה להצטרף ללימוד שיתן לכם כלים להעצים ולהעשיר אתכם ואת התלמידות הותיקות שלכן שמעונינות להמשיך לתרגל יוגה גם בתקופת ההריוןן בצורה אחראית, מקצועית ובריאה". המלצות


בחרנו להציג גם המלצות של מורות ליוגה ותנועה שתירגלו עם רויטל בחודשי ההריון ונחשפו לשיטה בתקופת הריונן כתלמידות אך גם כמורות וכנשות מקצוע, בנוסף מצורפות המלצות וחוויות של תלמידות. 


מיטל עובד- מלמדת יוגה נשית וויניאסה בחולון , בסטודיו פראנה יוגה ובסטודיו נעים.  

" את שני ההריונות שלי העברתי באופן קבוע בשיעורי ההריון של רויטל.

כמורה ליוגה ומתרגלת מזה שנים, השיעורים של רויטל הכניסו אותי למקום אחר, חדש, שלא הכרתי קודם.  נהניתי מהויתור, מההתמסרות האמיתית שלא אפיינה את התרגול הקבוע שלי.   רויטל מוליכה את תלמידותיה בשביל מסע קסום, המחבר את האישה ההרה למצבה ומכין אותה היטב לקראת הלידה -הן בהיבט הפיזי והן בהיבט המנטלי. 

בתוך קבוצה גדולה של מתרגלות תמיד הרגשתי שהיא רואה אותי באופן מיוחד וגם לא פוסחת על אף אחת אחרת, 

וזאת איכות מיוחדת השמורה למורים ספורים בלבד. 

ממליצה בחום רב !    מיטל עובד 052-3674929"  


ימית בן סעדון- מורה לריקודי בטן, פילאטיס ויוגה נשית מלמדת בתל אביב וברמת גן.

"למה כדאי לבוא להשתלם אצל רויטל שבח דהן 
רויטל שבח דהן היא מורה בחסד. במהלך ההריונות שלי זכיתי לתרגל אצלה היא מורה בעלת ראייה רחבה, היא מבינה מה אישה בהיריון באמת צריכה.הניסיון והמקצעויות שלה בלטו דרך היכולת שלה להוביל את התלמידות ולהכין אותן לקראת רגע הלידה.השיעורים של רויטל הם הכנה פיזית ומנטאלית אמתית לרגע הלידה.

בחלוף השנים בחרתי גם אני להתמקצע בתחום ההיריון והלידה ובחרתי להגיע וללמד באופן פרטי אצל רויטל בנוסף להסמכה המקצועית אותה רכשתי בוינגיט.  ידעתי שב שיעורים של רויטל    אוכל לקבל כלים מקצועיים מעולם היוגה לעבודתי. לרויטל יש יכולת נדירה להוראת יוגה לנשים בהריון חשוב לה להעביר את החומר לתלמידות המגיעות אליה מעולמות התנועה על מנת שכולם ידעו איך לעבוד נכון עם ההריוניות ולהמנע מטעויות. רויטל היא מורה נדירה יש לה יכולת הוראה בהירה ונבונה וניסיון של שנים עם נשים בהיריון ,עבורי זו הדרך הטובה ביותר לקבל כלים מקצועיים לעבודה עם נשים בהיריון.
ימית בן סעדון 052-5412432"


מירב פירק תלמידה בשיעורי היוגה להירון  

" רויטל היקרה, היתה לי לידה מדהימה, רגועה ומלאה ברגעים מרגשים שיזכרו לעד, כזו שהותירה בי רק זכרונות טובים! המון בזכות ההכנה המדהימה שעשיתי בהדרכתך המעשירה בשיעורי היוגה . לימדת כיצד לקחת כל מה שקורה לטובה, לחשוב חיובי, לשחרר ולזרום עם מה שיש, כמו גם איך להרפות ואיזו סוג תמיכה עוזרתץ אני ממליצה בחום על יוגה אצלך, ללידה כיפית ומאושרת. המון תודה , מירב."

טואול הקמת אתרי אינטרנט